Altyapı
Kalitemizi Keşfedin
Kullandığımız sunucu altyapısı ve tüm teknik konular hakkında bilgi edinin.
Snet'in oluşturduğu altyapı Radore veri merkezinde bulunmaktadır. Bu veri merkezinde kendine ait özel alan içerisinde kabinlerini barındırmakta ve bu kabinlerde yine kendi sunucuları ile hizmet vermektedir. Siz müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik olarak kendi donanım ve ekipmanlarımızla sizlere her zaman daha iyi seçenek ve çözüm sunmak için hazırız. Bu amaçla çalışmakta olduğumuz veri merkezi, en iyi hizmeti vermek adına Ups, klima ve jeneratörlerin bulunduğu çalışma koşullarına sahip bir altyapıdadır. Ayrıca sahip olduğumuz yedek hatlar sayesinde olası bir acil durumda oluşacak kesintileri engellemekte ve erişimin devamlılığını sağlamaktayız. Bulunduğumuz alanın altyapı detaylarına aşağıdan erişebilirsiniz.

img
Network Altyapı

Firmamızın altyapısı Radore datacentera ait olan, firmamıza özel tahsis edilmiş Tier3 alanında barındırılmaktadır. Sahip olduğumuz altyapımız sayesinde sunucularımıza, toplam 10 Gbit internet çıkışı ile hızlı ve güvenilir internet bağlantısı sağlamaktayız. Ana omurgayı oluşturan ekipmanlarımızın tamamı yedekli olup en hızlı şekilde yayın yapılmaktadır. Ayrıca network güvenliği sağlamak amacıyla firewall hizmetlerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmaktayız.
img
Donanım Altyapı

Envanterimizde 800+'den fazla fiziksel sunucu bulunmaktadır. Bu sunucularımız Dell, Hp ve Supermicro markalı sunuculardır. Sunucularımızın tamamı kendi bünyemize aittir. Sahip olduğumuz sunucularımız ile Windows ve Linux tabanlı olarak sizlere en yüksek performans ile kesintisiz bir hosting hizmeti vermekteyiz. Sunucularımızın konfigürasyonu ise, Intel E5 İşlemci, Nvme SSD Hard Diskler, 512 GB Ram den oluşmaktadır. Network güvenlik donanımı olarak Cisco ekipmanları kullanılmaktadır. Tıpkı sunucularımız gibi network donanımlarımızın tümü de yine kendimize aittir.
img
Yazılım Altyapı

Snet ekibi olarak sahip olduğumuz sunucularımız üzerinde işletim sistemleri, hosting kontrol panelleri ve destek yazılımları olmak üzere birçok yazılım kullanılmaktadır. Kullanmakta olduğumuz yazılımların hepsinin lisanslı olmasının verdiği avantaj ile yazılım güncellemelerini sürekli olarak tedarik edebilmektedir. Ayrıca bu sayede, herhangi bir teknik sorunda yazılım firmalarından teknik destek de alabilmekteyiz.
img
Teknik Altyapı

Veri merkezimiz, sahip olduğu profesyonel ekibi sayesinde sizlere 365 gün boyunca 7/24 olarak hizmet vermektedir. Farklı vardiyalar ile sizlere hizmet sunan yetkin personellerimiz sorunlarınızı çözmek ve taleplerinizi karşılamak amacıyla titiz bir şekilde çalışmaktadır.